Studio konkursowe w TVP Kultura

2015-09-24

Jednym z najważniejszych elementów transmisji będą komentarze ekspertów wprowadzające widzów w tematykę interpretacji chopinowskiej i objaśniające różnice w wykonaniach poszczególnych uczestników Konkursu.

Wśród komentatorów znajdą się m.in.: Alicja Paleta-Bugaj – pianistka i pedagog, Elżbieta Tarnawska – pianistka, pedagog, uczestniczka Konkursu Chopinowskiego z 1975 r., Joanna Domańska – pianistka, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, Karol Radziwonowicz – wszechstronny pianista, miłośnik Chopina i Paderewskiego, Marek Bracha – pianista, uczestnik XVI Konkursu Chopinowskiego, Paweł Kowalski – pianista znany ze znakomitych wykonań muzyki współczesnej, w tym Lutosławskiego i Kilara. 


Pojawią się też goście specjalni – pianistka Lidia Kozubek, muzykolog Stanisław Dybowski i inni. Gospodarzami studia będą Adam Rozlach i Jacek Hawryluk. 

W ocenie wykonań uczestników pomogą też wideoblogerzy – Anna S. Dębowska i Jan Popis. Ich wideoblogi będą prezentowane na stronie konkursu w serwisie TVP. 
 
Informacje o konkursie będzie można znaleźć także w mediach społecznościowych. Za ich pośrednictwem widzowie będą mogli wyrazić swoje opinie i włączyć się do dyskusji.

Pozostałe aktualności